Portfolio_

Z laboratorium w świat biznesu
– komunikujemy projekty naukowe, które zmieniają świat!

Z laboratorium w świat biznesu
– komunikujemy projekty naukowe, które zmieniają świat!

W laboratoriach Instytutu Fizyki PAN dzieją się rzeczy wielkie, które mają szansę zrewolucjonizować nie tylko samą naukę, ale i praktyczny kontekst życia ludzi na całej planecie. To również miejsce, w którym aż kipi od dobrej energii, pomysłów i entuzjazmu do pozytywnego zmieniania otaczającego nas świata. Dzieje się tak, bo zespoły tutejszych naukowców to inspirująca mieszanka doświadczenia i młodości, wiedzy i jej głodu, odpowiedzialności z domieszką szczypty naukowego szaleństwa. I byłoby wszystko super, gdyby w tej beczce miodu nie pojawiło się kilka kropel dziegciu. Otóż, wiele świetnych, innowacyjnych pomysłów nie wychodzi poza fazę projektową, bowiem świadomość społeczna istoty opracowywanych tu projektów jest niska, co przekłada się na problemy z ich późniejszą komercjalizacją. I dlatego właśnie, na niebie naukowej konstelacji pojawiliśmy się my, BERRY! 😊

Główne wyzwanie? Zbudowanie publicity dla najważniejszych projektów naukowych, które w ostatnich miesiącach osiągnęły status patentowy oraz fundamentów, które pozwolą na ich skuteczną komercjalizację. W ramach naszych działań zajęliśmy się komunikacją PR i marketingową oraz organizacją konferencji naukowej „Inno Thinking. Fizyka dla społeczeństwa”. Z efektów naszej pracy możemy być bardzo zadowoleni. W ciągu 2 miesięcy pojawiło się niemal 650 publikacji (zasięg 76 mln), w których ekwiwalent reklamowy AVE był o 2300 proc. wyższy, niż wartość naszego kontraktu. Najważniejsze jednak jest to, że naukowcy IF PAN rozpoczęli negocjacje z firmami polskimi i zagranicznymi, które mają ogromną szansę zakończyć się procesem wdrożeniowym dla opracowanych rozwiązań z dziedziny oszczędzania energii, ekologii, profilaktyki nowotworów skóry, implantologii czy technologii eksploracji kosmosu.

Co ważne dla nas, w tej wspomnianej konstelacji BERRY nie jest kometą, która na niebie pojawia się na chwilę i znika. Współpracę z IF PAN będziemy kontynuować w kolejnych miesiącach, a potencjał zgromadzonego doświadczenia chcemy wykorzystać również przy obsłudze innych jednostek badawczo-rozwojowych w naszym kraju. Polską naukę trzeba wspierać!